Tule osalema!

Rattaretk toimub pühapäeval, 12. juulil 2020 kl 10.00 – 18.00 Mustvee valla kaardi järgi „põhja-osavallas“. Selle aasta rattaretke olulisem info on, et ühisstarti ei toimu. Kindla ajakava ja ühisstardi puudumisega tagame endiselt kehtivate reeglite jälgimist vastavalt tervishoiualasele hädaolukorrale.

12. juulil on avatud RATTARETKE KESKUS, milleks on Piilsi koolihoone, Jõemetsa külas, Mustvee vallas. Matka keskust tähistavad ALGUS ja LÕPP lipud, mis on soetatud „Kohaliku omaalgatuse programmi“ vahenditest.

Keskuses toimub matka registreerimine või kinnitamine ja seal pakutakse kosutavat toitu, mis on matkajale tasuta. Iga retkest osavõtja või perekonnast koosnev grupp võib sellel päeval alustada talle sobival kellaajal ja talle sobivast asukohast. Jälgima peaks, et üks matka punktidest oleks RATTARETKE KESKUS, olgu selleks siis retke ALGUS-punkt, keskpunkt või retke LÕPP-punkt. Seega peaks iga matkaja ise planeerima matka ajalise kestvuse ja läbitava vahemaa ehk koormuse.

NB! Retkele on oodatud ka jalgsi matkajad, neile kehtivad samad reeglid – iga matkaja planeerib ise sobiva marsruudi. 

Kalevipoja rattaretkel tuleb otsida üles QR koodid Kalevipoja legendidega osutatud punktides, mis on tähistatud punase täpina kaardil. Retk loetakse sooritatuks, kui retke korraldusmeeskonnale nimetatakse vähemalt kolm Kalevipoja legendi/parooli. Iga matkaja retkel osalemine kinnitatakse sissekandega tema Mustvee valla matkapassis. Kolmanda matka sissekanne passis annab õiguse saada matkaauhind. Eriti oodatud on sel kevadel „Viie silla matkal“ osalenuid, kes soovivad saada matkapassi sissekannet. Nagu lubatud, ootab neid väike auhind.

Retke kaart on kättesaadav leheküljel spordikeskus.mustvee.eu/mustvee valla matkarajad.  Matkamarsruudi koostamise lihtsustamiseks nimetame tähistatud kohad – punased täpid retke kaardil: Mustvee rannapromenaadil kaks – sadama sild ja kivi endise autobaasi lähedal; Mustveest 2 km Kivimurru kaitseala tee; Ninasi oja puusillake Jõhvi-Tartu-Valga mnt ääres; Lohusuu sild Jõhvi-Tartu-Valga mnt; Vadi sild üle Avijõe; Avinurme raudtee sild üle Avijõe; Sälliksaare Kõrgemäe küngas; Adraku sild üle Piilsi jõe Rakvere-Luige mnt; Ulvil endine Ida-Viru ja Jõgeva maakonna piir Rakvere-Luige mnt ehk Ulvi-Võtikvere piir; Luige sild Jõgeva-Mustvee mnt; Linnanõmmes endisel raudtee tammil Alltoa kivi silt; Piilsi külas Piilsi jõe sild/truup; Jõemetsas endine palliplats ja külaplats endise Piilsi kooli territooriumil.

Liikudes maanteedel olge valvsad ja kasutage turvavarustust. Esmaabi ja transpordi abi vajadusel helistage kuulutusel osutatud telefoninumbritele. Tehke ka kindlasti fotosid ja saatke Mustvee Valla Spordikeskusele või postitage spordikeskuse facebooki lehele.

Ootame rohket osavõttu! Olgem aktiivsed! Põnevat rattaretke!

Retke toetajad: Kohaliku Omaalgatuse Programm, Mustvee Vallavalitsus, Mustvee Valla Spordikeskus.

Piilsi Küla Selts