Piilsi Küla Selts kutsub matkama Mustvee valla 5es teenuskeskuses
VIIE SILLA MATK

Mustvee matk | Avinurme matk | Lohusuu matk | Kasepää matk | Saare matk

NB! Autoga ei pääse igale poole – nt. eramaa puhul, seepärast pargi ohutult ja kõnni objektini jala. Palume rangelt eramaale autoga mitte sõita!

NB! Jalgrattaga matkates jälgi, et rattal oleks vajalikud vidinad ja see on sõidukorras, kasuta kindlasti kiivrit ning kanna ohutusvesti/helkuriribaga riideid.

NB! Jalgsi liikudes kanna ohutusvesti/helkuriribaga riideid, võid võtta kaasa vee või termosega sooja joogi.

Üldkirjeldus: Matkarajana kasutatakse põhimaanteid, tänavaid, külavaheteesid ja radasid. Objektideks on sillad, purded, truubid, mis on ehitatud jõe, oja või kraavi ületamiseks.

Alustada ja lõpetada võib ükskõik millise objekti juures. Igal rajal on tähistatud 5 objekti, mille juurest tuleb leida QR kood, mille sisse on peidetud küsimus inimese organismi süsteemi või kehaosa kohta. Iga matkaja valib ise sobiva distantsi. Kõikidel matkaradadel on kokku 5 küsimust. Iga küsimuse juures on vastusevariandid. Kõiki küsimusi ei pea leidma ega neile vastama. Vastama ei pea kohe objekti juures. Püüa leida vähemalt kolm küsimust ja/või vastata kolmele küsimusele. Saada küsimuste vastused (vähemalt 3) korraga telefonile 53313007 SMSiga kujul: nimi (võid kasutada hüüdnime või väljamõeldud nime, numbriga mitu inimest osales, küsimused numbriga ja vastused tähtedega
(NÄIDE: Sipsik 2, 1a 2b 3c 4d 5e). NB! Hoia SMSid alles.

Kõikide matkaradade peale kokku võib leida 10 erinevat küsimust, mis tähendab, et teenuskeskuse matkaradade küsimused võivad osaliselt erineda. Läbida võib ühe või mitu või kõikide teenuskeskuste rajad.

Põnev nipp: Proovi matkata kaarti kasutamata. Võid matkaraja läbida hämaral hilisõhtul taskulambiga. Jälgi, et sul oleksid olemas ohutust tagavad elemendid rattaga ja jalgsi liigeldes.

Auhinnad: Igale 3le küsimusele õigesti vastanu saab Mustvee valla matkapassi uue kleebise.

Vastata võib mitu korda, kuid küsimuste numbrid ei tohi korduda. Kellel matkapassi ei ole, saab matkapassi koos esimese kleebisega. Iga kolmas kleeps matkapassis annab õiguse saada väike auhind. Auhinnad saab kätte järgmisel Mustvee vallas korraldatud matkal (kui eriolukord Eestis on lõppenud). Auhinna saab kätte SMSide ettenäitamisel.

Lühikirjeldus ja kaardid
Kaardid saab avada või alla laadida Mustvee Spordikeskuse lehelt. Kui oled raja läbinud, registreeri ennast ka spordikeskus.mustvee.eu lehel.