Pühapäeval 04. augustil sai loodud uus traditsioon Mustvee vallas. Oma valla suvemängud. Mängud on ellu kutsutud, selleks et koondada meie valla 5 piirkonda (endisi valdu), läbi mõnusa ühise sporditegemise. Piirkondadest võis osaleda piiramatu arv võistkondi.

Lisaks suvemängudele oli kavas ka esimesed Mustvee Valla meistrivõistlused 3×3 tänavakorvpallis.

Samuti kepikõnni etapp.

Mängude tarbeks tehti ka täiesti omanäoline karikas, mille autoriks on Tõnu Sepp. Karikas mis kuulub rändkarikana võitjale piirkonnale.

Aga kui alustada sportliku pühapäeva algusest, siis läksid esimesena võistlustulle tänavakorvpallurid. Eelregistreerunud oli 3 võistkonda: Mustvee, Ruskavere ja Kääpa. Mängiti omavahel läbi ja seejärel mängisid kaks paremat eraldi esikohamängu. Alagrupiturniiri võitis Kääpa, Ruskavere SKS ja Mustvee ees. Mustvee meeskonnale seega pronksmedalid. Esikoha mängus õnnestus, aga Ruskavere SKS meeskonnal võtta revanš Kääpa meeskonnalt, lõppseisuga 12:9. Kuldmedalid seega Ruskavere SKS meeskonnale ja hõbemedalid Kääpa meeskonnale.

Päev jätkus Suvemängude teiste meeskondlike aladega, mille eest hoolitses Kebeli Talu. Ralliti kärudega, lasti rakulkast munade pihta, visati ja püüti palle, “mängiti” Trips-traps-trulli, visati saabast ja ankrualana tõmmati köit. Täname võistkondi Voore mehed, Voore naised ja Ruskavere, kes olid kohale tulnud, et veeta mõnus sportlik pühapäev. Nagu allpooltoodud tulemustest näha osutasid Voore naised südikat vastupanu, kuid meeste võim käis seekord üle. Kui kõik alad läbi valitses turniiritabelis seis, kus nii Voore meestel kui ka Ruskaverel oli ühepalju punkte, samuti võrdselt esikoht jne. Kuna rändkarikas vajas ikkagi omanikku järgnevaks aastaks, siis pidi võitja selgitama lisaala, pallivise. Mille võitsid Ruskavere SKS mehed (Mark Kihu, Thomas Soosaar, Fred Juuse ja Joonas Põllumäe).

Päeva lõpetasid oma kepikõnni sarja etapiga kepikõndijad.

Mida kokkuvõtteks öelda? Täname võistkondi, kes tulid kohale ja aitasid luua meie oma valla uut traditsiooni. Loodame ja usume, et tuleval aastal on osalemas kõik piirkonnad ja võistkondi rohkem. Usun, et need kes kohale tulid ei kahetse ja veetsid lõbusa ja sportliku pühapäeva, kus oli nii päikest kui vihma, kirge ja võidurõõmu. Ka korraldajatel on mõtteainest. Täname südamest meie toetajaid, tänu kellele sai täidetud auhinnalaud ja kogu ettevõtmine korraldatud: Avinurme Puiduait, Birger OÜ, Jyrr Invest OÜ, Kebeli Talu, Kääpa Ott, Uugi Talu, Mäerand MG Grupp, Anneli Plaado, Saare Valla Kultuuri- ja Spordiselts. Eriti suured tänud Annika Orasele ja SA kalevipoja Koda.

1. Mustvee Valla Suvemängud on ajalugu, mida jäävad meenutama pildid ja mälestused. Juba umbes aasta pärast leiavad aset 2. Mustvee Valla Suvemängud.